Кошик
234 відгуків
promo_banner

СПОСОБИ ДОГЛЯДУ ЗА ВЗУТТЯМ

СПОСОБИ ДОГЛЯДУ ЗА ВЗУТТЯМ

ДОГЛЯДАЄМО ПРАВИЛЬНО ВЗУТТЯМ


Правильний догляд за взуттям – далеко не дрібниця. Тут не досить протерти ганчіркою або дочекатися: «висохне само відпаде». Таке ставлення руйнівно, але і не тільки. Пропонуємо уважно прочитати добірку порад


 «101 народний спосіб догляду за взуттям»

  1. Сушка взуття. Набити взуття (чоботи) газетним папером, щоб вона ввібрала зайву вологу, і залишити висихати при кімнатній температурі. Якщо туфлі сильно промокли, газету можна поміняти кілька разів.

  2. Якщо взуття пересохла, пом'якшити її можна, втерев касторове масло. Після чого взуття відполірувати.

  3. Здертий на взуття клаптик шкіри можна легко «приростити». Для цього необхідно змастити уражене місце і його тильну сторону тонким шаром лаку для нігтів або клеєм БФ-2 і на кілька хвилин сильно притиснути пальцем оброблена ділянка.

  4. Неприємний запах взуття можна усунути, якщо помити її розчином марганцівки (5-6 кристаликів на літр води) і протерти перекисом водню.

  5. Якщо у шнурків ваших черевик відскочили металеві наконечники, умочіть їх кінці в лак для нігтів. Вони затвердіють і будуть легко протягується в отвори.

  6. Взуття можна зробити непромокаючої, якщо змазати її кілька разів уздовж швів лляною олією.

  7. Якщо замша залоснилась, спробуйте застосувати кашку з картопляного борошна і бензину. Після цього чистою водою, а потім слабким оцтовим розчином.

  8. Сушка взуття. Якщо висушити черевики необхідно терміново, можна скористатися пилососом. Повітря з труби досить тепла, щоб висушити черевик.

  9. Якщо взуття пересохла, пом'якшити її можна, втерев рослинне масло. Після чого взуття відполірувати.

  10. Чорну замшеве взуттяь освіжають, подкоптив її над палаючою свічкою.

  11. Тісне взуття можна розтягнути, набивши її вологою газетним папером.

  12. Якщо взуття скрипить, розітріть на підошві кілька крапель рослинної або касторової олії і дайте туфель підсохнути.

  13. Розноситься туфля не буде спадати з ноги, якщо до внутрішньої поверхні задника наклеїти смужку оксамиту чи поролону товщиною 5 - 6 мм.

  14. Втратили вигляд світлі туфлі (наприклад річні) можна перефарбувати в чорні, якщо натерти їх розрізаною сирою картоплиною, а потім змастити чорним кремом і вичистити до блиску.

  15. Щоб лаковане взуття краще збереглася, її верх слід час від часу протирати касторовою олією.

  16. Замшеве взуття можна чистити шорсткою поверхнею сірникової коробки.

  17. Розносити нове взуття можна таким нехитрим способом: для цього змочіть взуття зсередини одеколоном, відразу ж одягніть на ногу (бажано на вовняні шкарпетки, так як вони товщі), і після зверху злегка зволожите одеколоном.

  18. Якщо взуття скрипить можна підошву просочити гарячою натуральною оліфою.

  19. Буває, що нова взуття починає «палити» ногу. Ця проблема вирішується за допомогою 3% оцту, який втирається в взуття зсередини.

  20. Нова взуття бруднить панчохи, її внутрішню поверхню потрібно обробити тальком.

  21. Якщо взуття тисне в конкретному місці, на нього слід капнути розігрітим воском і натягнути на колодку на кілька днів. Потрібне місце помітно розтягнеться.

  22. Якщо лаковане взуття втратила блиск, то її можна вилікувати вазеліном. Після вазеліну рекомендується протерти взуття бархоткой.

  23. Опинилося на ваших замшевих туфлях жирне пляма без проблем виводиться за допомогою бензину.

  24. Для дезінфекції взуття застосовується формалін: всередині взуття протирають ганчірочкою, змоченою формаліном, і поміщають в поліетиленовий пакет, зав'язують його і залишають на добу. Потім взуття виймають і провітрюють.

  25. Якщо взуття пересохла, пом'якшити її можна, втерев, гліцерин. Після цього взуття відполірувати. Такий догляд за взуттям запобігає розтріскування взуття.

  26. Замшеве взуття добре очищається, якщо її потримати над парою.

  27. Щоб не промокло взуття можна обробити її наступним розчином: на водяній бані розчинити 40 г риб'ячого жиру, 10 частин воску, 3 частини скипидару. Крем наносити в рідкому вигляді.

  28. Ссохшуюся спортивне взуття можна потримати в теплій воді, поки шкіра не стане м'якою. Потім потрібно протерти її зсередини і зовні, висушити, змастити гліцерином і туго набити газетним папером.

  29. Замшеве взуття можна чистити скоринкою черствого хліба.

  30. Опинилося на Ваших замшевих туфлях жирну пляму можна вивести наступним чином: присипте пляма тальком і залиште на кілька годин.

  31. Білу взуття з текстильним верхом освіжають зубним порошком з водою

  32. Взуттєві щітки корисно промивати водою з додаванням нашатирного спирту.

  33. Якщо на кольоровий взуття з'явилися плями, їх можна видалити ганчіркою, змоченою в лимонному соці.

  34. Замшеве взуття можна чистити наждачним папером (обережно)

  35. Щоб лаковане взуття краще збереглася, її верх слід час від часу протирати молоком.

  36. Туфлі з коричневої шкіри добре чистяться кавовою гущею.

  37. Щоб намоклі шкіряні туфлі не затверділи, натріть їх, після того як підсохнуть, вазеліном, а через кілька годин почистіть, як зазвичай.

  38. Якщо на шкірі утворилися плями-набряки, протріть їх столовим оцтом.

  39. Біла взуття зберігає свій колір, якщо її регулярно чистити сумішшю молока (півсклянки) і одного збитого яєчного білка.

  40. Щоб лаковане взуття не жолобилася її треба іноді змащувати гліцерином.

  41. Підошва і шви не будуть пропускати вологу, якщо їх промазати сумішшю з рівних частин воску і баранячого жиру.

  42. Робочі черевики (спецвзуття) можна кілька разів протерти розчиненим у бензині парафіном.

  43. Взуття можна зробити непромокаючої, якщо змазати її кілька разів уздовж швів касторовою олією.

  44. Лакові туфлі миють ганчіркою, змоченою молоком, а коли вони висохнуть, протирають половинкою цибулини і полірують м'якою вовняною тканиною.

  45. Чорну замшеве взуття освіжають, протерши копіювальної папером.

  46. Замшеве взуття можна чистити звичайною олівцевої або чорнильною гумкою.

  47. «Народний крем» Черевики можна змастити шматочком свинячого несолоного сала. І вперед, у негоду! Захист від води дуже хороша, в мороз сало теж підходить як пом'якшувальний засіб.

  48. Білу взуття з текстильним верхом освіжають крейдою з водою

  49. Валянки і фетрові боти, якщо вони дуже забруднилися, можна мити (але при цьому вони можуть сісти), а висушивши – почистити пемзою або дрібнозернистим наждачним папером. Після підсушування плями видаляють трохи вологою ганчіркою.

  50. Кольорові чобітки з пластику добре чистити вазеліном: вони блищать, не тріскаються та не дають тріщин.

  51. Черевики «підростуть», якщо в них покласти міцний поліетиленовий пакет з водою і помістити на ніч в морозильну камеру. На 10 об'ємних частин води виходить 11 частин льоду, вони і допоможуть збільшити розмір вашого взуття.

  52. Якщо змазати гасом попередньо замочену взуття, вона стане більш м'якою.

  53. Чоботи з довгими халявами рекомендується зберігати підвішеними на прищіпках.

  54. Якщо взуття сильно намокли, треба набити її сухим сіном

  55. Жовту, коричневу або червону шкіряну взуття очищайте від плям милом і холодною водою.

  56. Жирні плями на шкіряного взуття видаляйте содовим розчином (чайна ложка соди на півсклянки води). Тріть до тих пір, поки не утворюється піна, потім зніміть її сухою м'якою ганчіркою.

  57. Білі шкіряні туфлі найкраще промити поролоновою губкою або м'якою щіткою, змоченою в теплому розчині прального порошку. Змийте теплою водою розчин і витріть туфлі.

  58. Якщо замша залоснилась, спробуйте зняти блиск ганчіркою, змоченою в гарячій воді.

  59. Якщо взуття тисне п'яту, то можна вимочити ганчірку в туфлю і в морозилку. Ганчірка замерзає і розтягує взуття.

  60. Взуття з текстильним верхом мийте в мильній воді з невеликою кількістю нашатирного спирту (чайна ложка на склянку води), потім витирайте ганчіркою, змоченою в чистій воді.

  61. Лижні черевики змазують маззю, приготованою з суміші 3 ст. ложки риб'ячого жиру та 1 ложки касторової олії. Мазь можна трохи підігріти, тоді вона краще всмоктується в шкіру.

  62. «Народний крем» Розтопити на водяній бані бджолиний віск, додати скипидар і касторове масло. Отриману мазь ретельно втерти в взуття — довготривалий блиск і захист від води гарантовані.

  63. Якщо шкіряна підошва пропускає воду, її потрібно змастити теплою оліфою, поки підметка не просочиться нею і не буде її більше вбирати. Оліфа, крім того, подовжує термін служби закаблуків.

  64. Перш ніж покласти лаковане взуття на тривале зберігання слід злегка протерти касторовою олією або чистим гліцерином.

  65. Жирні плями на шкіряного взуття видаляються содовим розчином (1 чайна ложка соди на склянку води). Тріть до тих пір, поки не утворюється піна, потім зніміть її сухою м'якою ганчіркою.

  66. Устілки періть і періодично обробляйте взуття зсередини розчином марганцівки

  67. Щоб взуття не ковзала на обчищену і протерту ацетоном підошву взуття можна у вигляді змійки нанести з тюбика клей «Момент», а на свіжоукладений клей посипати крупний пісок і взуття дати висохнути протягом доби. Періодично цю процедуру потрібно повторювати.

  68. Замша добре вбирає воду і після висихання зберігає колишні властивості, але від багаторазового намокання вона може трохи затвердіти. У цьому випадку її треба пром'яти в руках, в різних напрямках, і вона знову стане м'якою.

  69. Якщо замша сильно затверділа, її треба намочити в холодному мильному розчині, скласти і залишити на 6-8 годин. Після цього выполощите у воді, в яку потрібно додати трохи аміаку.

  70. Оновити замшеві рукавички можна наступним чином: приготуйте суміш, додавши в півсклянки знежиреного молока половину чайної ложки питної соди або стільки ж 10-процентного нашатирного спирту. Надіньте рукавички на руки і, змочити ватний тампон приготовленою сумішшю, протріть їм забруднене місце.

  71. Щоб жорсткі задники нових туфель менше натирали ногу, протріть їх свічкою.

  72. Від запаху взуття може врятувати звичайна харчова сода. Просто засинаєте в взуття соду, а потім – через ніч, припустимо, – вытряхиваете її або высасываете пилососом. Єдина проблема – якщо це зробити з чорним шкіряним взуттям, то пізніше на ній можуть з'явитися білясті розводи. Так що краще всього содову проводити чистку зі світлими кросівками

  73. Взуття можна розтягнути, наливши в туфель горілки, а потім походити в ній, надівши вовняний носок

  74. Якщо взуття тисне в конкретному місці, на нього слід капнути парафіном і натягнути на колодку на кілька днів. Потрібне місце помітно розтягнеться.

  75. Якщо взуття пересохла, пом'якшити її можна, втерев, вазелін. Після цього взуття відполірувати. Такий догляд за взуттям запобігає розтріскування взуття.

  76. Для позбавлення від плям і чищення пір від зайвого крему, взуття (це не відноситься до лакованої взуття) слід хоч один раз в тиждень чистити ганчір'ям, просоченим бензином.

  77. Перекис водню допоможе позбавитися від неприємного запаху – протріть взуття зсередини.

  78. Зберігати лаковане взуття краще всього в чохлах з старих панчіх.

  79. Шкіряне взуття слід мити м'якою тканиною з милом.

  80. Ношені лаковані туфлі заблищать як нові, якщо змазати їх яєчним білком

  81. Сильно забруднена замшеве взуття відмінно чиститься мильною водою з додаванням декількох крапель нашатирного спирту

  82. Почистити і відбілити білу замшу можна сумішшю зі склянки теплої води, додавши в неї по чайній ложці перекису водню і нашатирного спирту

  83. Для позбавлення від плям і чищення пір від зайвого крему, взуття (це не відноситься до лакованої взуття) слід хоч один раз в тиждень чистити скипидаром.

  84. Плями на кольоровий взуття добре відчищаються половинкою цибулини.

  85. Якщо тисне п'ятка можна акуратно постукати молотком по задника туфлі.

  86. Щоб жорсткі задники нових туфель менше натирали ногу, протріть їх вологим милом.

  87. Плями на білій шкіряного взуття можна видалити м'якою гумкою.

  88. Висохлий крем для взуття можна відновити, додавши в нього кілька крапель скипидару і обережно підігрів.

  89. Щоб ваші чобітки не ковзали в ожеледицю, їх шкіряні підошви потріть грубим наждачним папером або сирою картоплею, а на пластикову нанесіть рельєфний малюнок будь-яким добре розігрітим металевим стрижнем.

  90. Якщо взуття фарбує панчохи, потрібно намочити спиртом шматочок вати і кілька разів протерти цим тампоном підкладку.

  91. Мити кросівки найкраще вручну, в мильній воді

  92. Взуття зі штучної шкіри можна чистити вологою тканиною.

  93. Забруднення з підошви і каблука можна видалити за допомогою вологої фланелевою тканини.

  94. В гумову взуття рекомендують вкласти чіп із сукна або фланелі для того, щоб ноги були сухими і теплими.

  95. На м'якої натуральної шкіри жирові плями можна видалити розчином щавлевої кислоти. Після цього місце колишнього плями обробляють шматочком сухого сукна і при необхідності підфарбовують відповідним барвником.

  96. Ретельно вимиту теплою водою взуття рекомендують просочити наступним складом: чистий риб'ячий жир змішують зі свинячим салом (у співвідношенні 3:1). Це зілля варять, поки компоненти не перемішалися. Постигла сумішшю просочують сиру шкіру і втирають його суконкою. Потім готують другий склад: 1/3 шматка господарського мила нагрівають в 1/3 склянки води до повного розчинення мила. Постигла сумішшю покривають змащену першим складом взуття.

  97. Для додання взуття діамантового блиску можна використовувати суміш, приготовану з одного білка яйця, молока в такому ж обсязі і шматка цукру. Ці інгредієнти збивають до одержання піни, з допомогою губки наносять на поверхню шкіри і залишають висохнути. Після цього протирають взуття сукниною або вовняною ганчіркою.

  98. Взуття з товстої грубої шкіри можна змащувати жиром, попередньо відтер бруд вологою ганчіркою.

  99. Сильно забруднену білу взуття чистять бензином, до якого додають трохи порошку магнезії.

  100. Сильно забруднену замшеве взуття чистять змоченою в гарячій мильній воді щіткою. У воду попередньо додають нашатирний спирт в пропорції 1:5 (одна частина спирту на п'ять частин води). Потім промивають холодною, трохи підкисленою водою (на літр води додається чайна ложка оцту).

  101. Якщо на взуття содрался шматок шкіри, а під рукою немає клею, то можна використовувати лак для нігтів, завдавши його на попередньо висушену поверхню.


Ось така добірка з 101 секрету, застосувавши які, Ви зможете надовго зберегти зовнішній вигляд і придатність свого взуття

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner